Україна видає ліцензію на експлуатацію сховища відпрацьованого палива

By Axel  Reiserer

Share this page:

Read in English

Уряд України видав ліцензію на експлуатацію проміжного сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській атомній електростанції. У день 35-ї річниці ядерної катастрофи Президент Володимир Зеленський підписав постанову, що дозволяє експлуатацію нового сховища, створення якого фінансувалося міжнародною спільнотою та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

СВЯП-2 є ключовим проєктом для виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС, оскільки він забезпечить безпечне зберігання понад 21 000 відпрацьованих тепловиділяючих збірок з реакторів 1-го, 2-го та 3-го енергоблоків ЧАЕС, які наразі зберігаються в басейнах витримки. Найближчими роками збірки будуть перевезені до СВЯП-2, де вони будуть перероблені, запаковані у двостінні екрановані пенали та розмішені на зберігання у бетонних модулях.

Директор Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Бальтазар Ліндауер заявив: «Ми вітаємо цей значний крок на шляху перетворення майданчику Чорнобильської АЕС. Безпечне зберігання відпрацьованого ядерного палива є надзвичайно важливим для створення безпечного та надійного середовища. Сьогоднішнє рішення є також потужним поштовхом для діяльності міжнародної спільноти та ЄБРР, які залишаються прихильними справі надання Україні підтримки в реалізації наступних кроків у процесі виведення з експлуатації».

СВЯП-2 є найбільшим в світі сховищем відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу, термін експлуатації якого сягає щонайменше 100 років. Вартість об’єкту склала 400 мільйонів євро, які були надані за рахунок внесків Бельгії, Канади, Данії, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Нідерландів, Норвегії, Росії, Швеції, Швейцарії, України, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

ЄБРР виступає розпорядником коштів, наданих донорською спільнотою для перетворення майданчика Чорнобильської АЕС у безпечний стан, а також є вкладником коштів у виконання цієї роботи.

Share this page: