Українська «Нова пошта» побудує новий хаб завдяки кредиту ЄБРР

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • Кредит ЄБРР €13 млн на розширення провідної української поштової служби
  • «Нова пошта» побудує автоматизований сортувальний хаб у місті Дніпрі, розташованому в південно-центральній частині України
  • Оптимізована логістика дозволить скоротити викиди CO2 приблизно на 1570 т на рік

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і провідний приватний провайдер поштових послуг в Україні «Нова пошта» підписали угоду про кредит €13 млн на підтримку розширення компанії.

Кредит буде доступний в євро і гривні та призначається для будівництва автоматизованого сортувального хабу в місті Дніпрі, що розташоване у південно-центральній частині країни. На цьому найсучаснішому об’єкті буде встановлена нова «розумна» система, розроблена компанією Equinox – литовським провайдером рішень у сфері роботизації та оптимізації логістики.

Після запуску нового хабу в Дніпрі компанія зможе обробляти удвічі більше відправлень, більш ефективно використовувати свій автомобільний парк, а також скоротити витрати енергії. Завдяки зменшенню кількості поїздок та споживання пального обсяг викидів скоротиться приблизно на 1570 т CO2 еквівалента на рік – такий самий ефект досягається, якщо прибрати з вулиць 800 легкових автомобілів.

Фінансовий директор «Нової пошти» Пьотр Фоков сказав: «Отримання кредиту ЄБРР є свідченням фінансового здоров’я «Нової пошти» та довіри Банку до компанії. Це надихає нас продовжувати інновації. Щороку ми інвестуємо кошти в інфраструктуру по всій країні для того, щоб успішно обробляти відправлення, кількість яких стрімко зростає. Ми раді продовженню співробітництва з ЄБРР, завдяки якому ми швидше впроваджуємо інновації, що дозволяє нам пропонувати кращі послуги клієнтам».

ЄБРР вже профінансував будівництво подібного сортувального хабу в місті Хмельницькому в Західній Україні, який був завершений у 2019 р. та допоміг «Новій пошті» підвищити ефективність діяльності та скоротити річний обсяг викидів CO2 приблизно на 1200 т.

«Нова пошта» є лідером на логістичному ринку України та надає послуги експрес-доставки документів, вантажів і посилок фізичним та юридичним особам з можливістю доставки за конкретною адресою, до відділення або у поштомат. Компанія має 9300 відділень та 11000 поштоматів по всій країні. Її послуги допомагають вести бізнес тисячам підприємців в Україні та за кордоном.

ЄБРР є провідним інституційним інвестором в Україні. Банк вже інвестував майже €16 млрд у 506 проєктів по всій країні, приділяючи основну увагу наданню допомоги в стабілізації економіки та закріпленні результатів реформ, підвищенню енергоефективності та енергетичної безпеки, а також підтримці проєктів у сільському господарстві, промисловості та секторі малого і середнього бізнесу.

Share this page: