Як розвивати агробізнес з думкою про українців

By Roman Matyukhin
@RomanMatyukhin

Share this page:

Read in English

Агрокомпанія «Любарецьке» знаходиться у невеличкому селі Любарці в годині їзди від столиці України міста Києва. Вона займається вирощуванням зернобобових культур  –сої, кукурудзи та пшениці – та є однією з 550 компаній, які отримали фінансування у рамках Кредитної лінії ЄБРР-U4Business. За підтримки ЄБРР та ЄС компанія створила безпечне та здорове робоче середовище для своїх 160 працівників і покращила доступ до сучасної техніки та відповідних навичок.

Компанія придбала колісний трактор і комбайн завдяки кредиту на суму €516 000, що був отриманий у гривні через «Креді Агріколь Україна». Комбайн міжнародно визнаного виробника «Джон Дір» відправився прямо у поле, щоб збирати кукурудзу. Але місія СТОВ «Любарецьке» - це не лише сільгоспвиробництво; найбільше значення мають люди.

Тісний зв'язок з місцевою громадою – наріжний камінь успіху

«Україна в основному асоціюється з родючою землею та потужним сільським господарством, при цьому часто не приділяють належну увагу її надзвичайно досвідченому людському капіталу», - говорить генеральний директор «Любарецького» Олександр Сафонов.

За словами Олександра, з самого початку діяльності у 2003 році компанія приділяє велику увагу найму та розвитку широкого спектру спеціалістів з місцевої громади: «У нас повний виробничий цикл , тобто ми самі саджаємо, вирощуємо та збираємо врожай, - говорить він. – Для того, щоб цей підхід працював, ми постійно інвестуємо в нову техніку, у тому числі спеціалізовану, а також інноваційні технології сушки та зберігання злаків. Але усього цього було б недостатньо, якби не наші люди».

Олександр вважає, що українці є однією з талановитіших націй світу, а отже його бачення полягає у створенні можливостей працевлаштування для місцевих жителів і розвитку їхнього широкого спектру навичок. «Ми наймаємо людей з різними навичками і досвідом – від персоналу складу та лабораторії до операторів сільськогосподарської техніки, агрономів, фінансистів, спеціалістів з розвитку бізнесу і торгівлі. Усі наші працівники або з Любарців, або з сусідніх сіл. Саме вони є основним фактором нашого успіху», - стверджує Олександр.

Якщо говорити про молодші покоління та підготовку майбутніх сільськогосподарських спеціалістів, основним викликом для місцевої системи освіти Олександр вважає доступ до сучасних технологій. Для вирішення цієї проблеми компанія тісно співпрацює з місцевими освітніми закладами: «Комп’ютери, інтерактивні мультимедійні дошки, парти або просто шкільний ремонт,  - ми завжди робимо все можливе для того, щоб у селі була комфортна та ефективна система освіти. Діти – майбутнє нашої країни!»

Довгострокове партнерство – шлях у майбутнє

“Пандемія Covid-19 створила нові труднощі та перешкоди для бізнесу, але завдяки міжнародним партнерам України та місцевому співробітництву малі та середні підприємства (МСП) все ще мають доступ до вкрай необхідного фінансування та нових ринків. Наше партнерство з «Креді Агріколь» триває вже більше десяти років. У рамках цієї програми фінансування банк допомагає нам купувати та брати у лізинг додаткову сільськогосподарську техніку в цей рекордно врожайний для України рік», – зазначає Олександр.

Цього року «Любарецьке» також налагодило партнерство з компанією «Нібулон» - одним з провідних трейдерів зернових та олійних культур в Україні. «Нібулон» допомагає експортувати продукцію «Любарецького» в країни Східної Азії.

Розвиток приватного сектору – запорука потужної економіки

МСП - один з ключових драйверів економічного розвитку. Вони створюють можливості для працевлаштування та відкривають нові ринки для місцевого бізнесу.

ЄБРР та ЄС допомагають  МСП в Україні та інших країнах Східного партнерства у розкритті їхнього потенціалу, надаючи фінансування через банки-партнери. Кредитні кошти ЄБРР у поєднанні із стимулюючими грантами ЄС допомагають компаніям збільшувати обсяги експорту, що сприяє стійкому економічному розвитку та здоров’ю економіки в цілому.

Share this page: