ЄБРР підтримує українського виробника дріжджів «Ензим»

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

ENGLISH

  • Український виробник дріжджів «Ензим» планує побудувати новий завод за рахунок кредиту ЄБРР обсягом 10 млн євро.
  • Попит стимулює перевага, яку споживачі надають здоровим інгредієнтам
  • Компанія розробила спеціальну технологію виробництва дріжджів, скориставшись консультаційними послугами ЄБРР

Провідний український виробник дріжджів компанія Ензим планує розширити виробництво за допомогою кредиту в розмірі 10 млн євро, який надається Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). У фінансуванні проєкту бере участь фонд TaiwanICDF, частка якого у кредиті становить 3 млн євро. Крім того, фонд EU4Business Fund в Україні профінансував проведення екологічної та соціальної експертизи проєкту і витрати на юридичний супровід. «Ензим» - лідер ринку в Україні, який зараз експортує 40 відсотків своєї продукції до 16 країн Європи, Азії та Африки.

Оскільки звичайні дріжджі – це товарний продукт з обмеженим зростанням ринку, власники компанії «Ензим», сестра і брат Олена та Ростислав Вовк, зараз вкладають кошти у будівництво сучасної лінії виробництва харчових інгредієнтів на основі дріжджів – швидкозростаючого сегмента ринку.

Виготовлений з тих самих свіжих дріжджів, які використовуються у виробництві хлібу, пива і вина, дріжджовий екстракт має пікантний м’ясний смак. Зроблений з бурякової патоки, багатий на вітаміни В, він створює можливості для переходу на більш рослинний раціон харчування, що сприяє більш раціональному, екологічно безпечному способу життя. Дріжджові екстракти також можуть використовуватися як безпечний для здоров’я підсилювач смаку і замінник солі.

Інвестиційна програма обсягом 26 млн євро, спрямована на будівництво заводу із виробництва спеціальних дріжджових продуктів у Львові – першого такого заводу в Україні – дозволить компанії охопити швидкозростаючий сегмент ринку, диверсифікувати асортимент продукції, включивши до нього продукти з високою доданою вартістю, і наростити обсяг продажів на експорт.

Рішення про будівництво нового заводу було ухвалено за результатами оцінки технології виробництва дріжджових екстрактів і нових ринкових можливостей, проведеної за допомогою міжнародної консультаційної програми ЄБРР.

ЄБРР – найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. На даний момент сукупні зобов’язання банку в країні становлять майже 14,5 млрд євро у рамках 486 проєктів.

Share this page: