Go to English version

Президент ЄБРР вітає реформи в Україні

By Прес- центр

Share this page:
Президент ЄБРР вітає реформи в Україні

Президент ЄБРР сер Сума Чакрабарті сьогодні відзначив успіх уряду України в проведенні реформ і «створенні фундаменту для стійких змін».

Україна зараз має «найкращу можливість для того, щоб гарантувати своєму народу майбутнє, якого він заслуговує», незважаючи на «велику кількість невдалих спроб після здобуття незалежності», сказав сер Сума під час свого виступу в Торонто (Канада).

«Україна не повинна втратити цю можливість для створення кращого майбутнього», - заявив він, звертаючись до представників Конгресу українців Канади та Університету Торонто.

«Це найбільш орієнтований на реформи уряд з усіх, які були в Україні, і один з найпрофесійніших, з якими коли-небудь працював ЄБРР».

Сер Сума високо оцінив прогрес, досягнутий нинішнім урядом в таких сферах, як енергетична безпека, газові тарифи, фіскальні реформи, верховенство права, державні закупівлі та очищення фінансової системи.

Разом з тим у найближчі шість місяців потрібно буде більш активно діяти в інших сферах, а також відновити фіскальну дисципліну.

Якщо необхідні реформи будуть проводитися, «інвестори на це відреагують», сказав він. «ЄБРР є найбільшим інвестором в Україні. Ми поведемо за собою інших».

«Ще багато чого необхідно зробити в банківському та енергетичному секторах, і зробити це слід якомога швидше. Боротьба з корупцією та олігархами лише почалася».

ЄБРР з його 25-річним досвідом має достатньо можливостей для того, щоб допомогти Україні активізувати процес переходу до більш розвиненої економіки та більш сучасної форми політики, сказав сер Сума.

«Ми не плануємо припиняти діяльність в Україні. Ми тут надовго».

«Незважаючи на всі існуючі труднощі, невизначеність і фінансові потрясіння, Україна має зараз найкращу можливість для того, щоб гарантувати своєму народу майбутнє, якого він заслуговує».

«Так, після здобуття незалежності було багато невдалих спроб. Але не можна не помітити прогрес, якого новий уряд України вже досяг у створенні фундаменту для стійких змін».

Однак прийняття орієнтованих на реформи законів саме по собі не гарантує зміни. За їх прийняттям має негайно слідувати застосування, зазначив він.

У період конфлікту та економічної кризи, коли фінансування з інших джерел практично припинилося, ЄБРР в 2014 році інвестував в Україну €1,2 мільярда євро, що є рекордним обсягом за всі роки діяльності в країні.

Узгоджені торік великі проекти включають в себе фінансування на суму до 150 мільйонів євро на технічне переоснащення, модернізацію та ремонт ключових дільниць газотранспортної системи України і кредит у розмірі 60 мільйонів доларів США приватній стивідорній компанії на будівництво зерноперевального терміналу в Одесі.

ЄБРР також узяв участь у створенні в Україні офісу бізнес-омбудсмена, який має відіграти ключову роль у поліпшенні інвестиційного та ділового клімату, а також викоріненні корупції.

Share this page: