ЄБРР та ЄС надають нове фінансування для українських ММСП через «ПроКредит Банк»

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • Кредит ЄБРР €25 млн дозволить «ПроКредит Банку» збільшити кредитування українського малого бізнесу
  • Кошти доступні у місцевій та іноземній валютах
  • Основне призначення нової кредитної лінії – фінансування «зелених» технологій

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає «ПроКредит Банку» кредит у розмірі еквівалента €25 млн, що буде доступний у гривні або євро, для подальшого кредитування мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) в Україні. Не менше 70% коштів буде використано для фінансування «зелених» технологій.

Субпозичальники зможуть інвестувати в обладнання, техніку і технології, які відповідають стандартам якості, охорони праці та безпеки, а також охорони довкілля, що діють в Європейському Союзі (ЄС). ЄС також надасть фінансування для визначення найбільш придатного обладнання і технологій, а також на інвестиційні стимули, а саме відшкодування до 15% витрат на прийнятні технології після їх успішного впровадження.

Це фінансування надається у рамках Кредитної лінії EU4Business-ЄБРР, метою якої є підвищення спроможності малого бізнесу у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні отримувати доступ на ринок ЄС і конкурувати на ньому.

Кредитний договір підписали Керуючий директор ЄБРР у секторі фінансових установ Франсіс Маліж та Голова Правління «ПроКредит Банку» Віктор Пономаренко на полях Щорічних зборів та Бізнес-форуму ЄБРР 2021 р.

«ПроКредит Банк» є лідером ринку фінансування ММСП в Україні та 100% дочірньою компанією холдингу «ProCredit» (Німеччина).

ЄБРР є провідним інституційним інвестором в Україні. Лише за останні два роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання €2 млрд для української економіки. Одним з найважливіших напрямів діяльності ЄБРР в Україні є фінансування малого бізнесу – як пряме, так і через фінансові установи. Інвестиції поєднуються з підтримкою політики та заходів, які забезпечують боротьбу з корупцією, ефективне управління державними підприємствами, реалізацію структурних реформ та більш прозоре бізнес-середовище.

Share this page: