Сила нового мислення: ЄБРР та ЄС підтримують українських «кліматичних інноваторів»

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • Українські компанії отримали гранти ЄБРР та ЄС на покриття 75% витрат на чисті технології
  • Інновації включають у себе сільськогосподарські дрони, екобудинки з коноплі, «добрий» пластик тощо
  • ЄБРР та ЄС вже надали кліматичні інноваційні ваучери на суму €1 млн в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) надають нові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які використовують нові підходи для підвищення кліматичної стійкості.

Шість компаній з України отримали кліматичні інноваційні ваучери на церемонії за участі Комісара ЄС з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкявічуса та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського. Ці кошти покривають 75% прийнятних витрат (до €50000 та без ПДВ) на інноваційні рішення та технології, які ці приватні компанії використовують для протистояння кліматичним змінам.

Відзначені інновації включають у себе сільськогосподарські дрони, будинки з конопель, «добрий» пластик та інше. ЄС та ЄБРР вже надали кліматичні інноваційні ваучери на загальну суму €1 млн в Україні.

Заступник Голови ЄБРР в Україні Ірина Кравченко сказала: «Я дуже вражена відданістю переможців вирішенню нагальної проблеми кліматичних змін за допомогою чистих технологій. Інвестування в інновації прискорює розвиток проривних чистих технологій, що мають великий вплив, а отже ЄБРР радий підтримати нові успішні українські компанії в рамках нашої Програми кліматичних інноваційних ваучерів».

Переможцями стали компанія з переробки пластикових відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія «Віва Вікторія» та «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями. 

«Зе Гуд Пластик Компані» розширює виробництво високоякісної продукції з пластикових відходів, що також піддається вторинній переробці, та намагається зменшувати свій вплив на довкілля.

Архітектурна студія «Екодар» пропонує інноваційні енергоефективні та екологічні будинки, що будуються з конопляних блоків і дощок.

Провідний виробник дріжджів в Україні компанія «Ензим» збільшує потужність свого біогазового реактора та зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів.

Компанія «Домініон» розробила інноваційний мобільний завод на базі причепа до вантажного автомобіля, що виготовляє полімерні труби великого діаметру безпосередньо на будівельних майданчиках з метою уникнення їхнього транспортування з місця виготовлення на місце монтажу, яке супроводжується шкідливими викидами в атмосферу.

«Віва Вікторія» розробляє кліматичні системи з дистанційним управлінням для теплиць, які мають функції віддаленого доступу, вентиляції, обігріву, поливу, регулювання освітлення та внесення добрив.

«Лабораторія перспективних ракетних двигунів» завершує розробку повнорозмірного дрону для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.

Програма кліматичних інноваційних ваучерів реалізується в рамках ініціативи ЄБРР «Центр фінансування та передачі технологій у сфері кліматичних змін» (FINTECC), яку ЄС підтримує через свою ініціативу EU4Climate.

Перші кошти за цією програмою були видані у 2017 р. в Україні. Станом на сьогодні вже 28 українських компаній отримали гранти на загальну суму €1 млн.

В Україні ця програма реалізується консорціумом під керівництвом неприбуткової організації greencubator, що займається розвитком стійкого підприємництва, за участі консалтингової компанії CIVITTA.

Share this page: