Програма ЄБРР «Зелені міста» вітає українське місто Дніпро в якості її 49-го учасника

By Vanora Bennett

Share this page:

Read in English

  • Мер Дніпра Борис Філатов підписав угоду, яка включила місто у флагманську програму сталого міського розвитку ЄБРР «Зелені міста»
  • Дніпро стало вже шостим українським містом, яке приєдналося до програми
  • Перший проєкт у місті в рамках програми стосуватиметься модернізації інфраструктури громадського транспорту

Місто Дніпро, що є одним з промислових центрів України, запускає свою програму відновлення інфраструктури завдяки приєднанню до флагманської програми сталого міського розвитку Європейського банку реконструкції та розвитку під назвою «Зелені міста» .

Дніпро стало 49-м учасником програми після підписання у понеділок мером міста Борисом Філатовим та Директором групи сталого розвитку інфраструктури (Європа) ЄБРР С’ю Гораннсен відповідного Меморандуму про порозуміння.

Дніпро є шостим українським містом (після Львова, Києва, Маріуполя, Хмельницького та Кривого Рогу), що приєдналося до цієї програми загальним обсягом €3 млрд. В Україні в цій програмі наразі бере участь більше міст, ніж в будь-якій іншій країні операцій ЄБРР.

Після приєднання до цієї програми сталого розвитку міста мають реалізувати так званий «ініціюючий» проєкт з ЄБРР і розробити План дій «Зелене місто» (ПДЗМ), в якому будуть визначені подальші заходи з покращення екологічної ситуації.

У випадку Дніпра перший кредит ЄБРР у рамках програми планується використати для модернізації системи громадського транспорту. Враховуючи, що в місті розташовано багато заводів, покращення якості повітря є одним з пріоритетів для міської влади.

Місто Дніпро, що розташоване на сході України, має населення близько мільйона людей та називалося Дніпропетровськом у період з 1926 по 2016, також має розробити ПДЗМ для ефективного вирішення екологічних задач, які перед ним стоять.

ЄБРР вже інвестував близько €15 млрд у майже 500 проєктів в Україні, приділяючи першочергову увагу наданню країні допомоги в стабілізації економіки та закріпленні реформ шляхом підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки, розкриття сільськогосподарського та промислового потенціалу, забезпечення якісної інфраструктури та зміцнення фінансового сектору.

У світовому масштабі на міста припадає три чверті викидів парникових газів, а отже вони мають величезний потенціал для боротьби з кліматичними змінами. Заснована у 2016 р. програма ЄБРР «Зелені міста» допомагає містам-учасникам знаходити індивідуальні рішення для їхніх екологічних потреб з унікальним комплексом заходів, спрямованих на перехід до низьковуглецевого та більш приємного для життя майбутнього.

Share this page: