ЄБРР підтримує українську “Кохавинську паперову фабрику”

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • Кредит €13,8 млн для АТ “Кохавинська паперова фабрика”
  • Стимулюючий грант FINTECC на заходи з підвищення енергоефективності
  • Донорська підтримка через фонд EU4Business в Україні

Український виробник паперу АТ “Кохавинська паперова фабрика” (КПФ) досягне наступного етапу свого розвитку завдяки кредиту €13,8 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Це фінансування сприятиме розширенню асортименту продукції, збільшенню обсягів виробництва та підвищенню операційної ефективності компанії. Інвестиції у нове обладнання дозволять КПФ увійти до ринкового сегменту паперової санітарно-гігієнічної продукції на основі целюлози. У новому виробничому цеху буде створений технологічний процес повного циклу.

У тому числі, понад €1 млн буде виділено на модернізацію обладнання фільтрації стічних вод, а також заходи з підвищення енергоефективності та адаптації до кліматичних змін. Ці покращення дозволять зменшити споживання води, а також скоротити річний обсяг викидів CO2 на 2400 т.

Для підтримки реалізації зазначених заходів підвищення енергоефективності передбачається стимулюючий грант у розмірі $131,433 у рамках програми ЄБРР Центр фінансування та передачі технологій для адаптації до кліматичних змін та їхнього пом’якшення  (FINTECC), метою якої є передача технологій у сфері пом’якшення кліматичних змін та адаптації до них.

КПФ також отримала користь від технічного співробітництва у формі гранту з фонду EU4Business в Україні. Грантові кошти призначаються для перед- та післяінвестиційної підтримки. Крім цього, КПФ були надані консультаційні послуги з аналізу ринку та розробки бізнес-плану, профінансовані з Фонду розвитку малого бізнесу (Сполучені Штати Америки, Італія, Японія, Південна Корея, Люксембург, Швейцарія, Швеція, Фонд технічного співробітництва тайванського бізнесу та ЄБРР, а також Норвегія).

Кохавинська паперова фабрика розташована у Західній Україні та є одним із найбільших виробників паперу-основи і санітарно-гігієнічної продукції з макулатури. Історія компанії почалася з будівництва фабрики у 1938 році за участі спеціалістів з Німеччини, Польщі та Швеції. У 1990-х фабрика була приватизована через випуск ваучерів та наразі належить 173 акціонерам.

Після приватизації КПФ перебудувала стару та придбала другу додаткову машину для виробництва паперу-основи з макулатури, а також запустила лінію виробництва санітарно-гігієнічної продукції з паперу-основи. Наразі компанія має дві машини з випуску паперу-основи загальною потужністю 40 тис. т  на рік та сім ліній для виробництва санітарно-гігієнічної продукції з паперу-основи.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання €14,5 млрд у рамках 489 проєктів.

 

Share this page: