ЄБРР та ЄС підтримують малий бізнес в Україні через «Креді Агріколь»

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • Кредит ЄБРР €25 млн на розширення лізингової діяльності «Креді Агріколь» в Україні
  • Банк робить кліматичне фінансування більш доступним для місцевих малих і середніх підприємств
  • Можливості для лізингу підтримуються грантами ЄС

Європейський банк реконструкції та розвитку надає кредит €25 млн «Креді Агріколь Банку» (Україна) для підвищення конкурентоспроможності мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) у країні. Кредит супроводжується грантовим фінансуванням Європейського Союзу (ЄС) у рамках ініціативи EU4Business.

Нове фінансування дозволить банку розширити асортимент своїх лізингових рішень у гривні для ММСП, завдяки чому ці компанії зможуть інвестувати в модернізацію техніки, обладнання і технологій до європейських стандартів якості, безпеки, охорони праці та довкілля. Не менше 70 відсотків кредиту планується спрямувати на фінансування «зелених» технологій згідно з підходом ЄБРР «Перехід до зеленої економіки» (ПЗЕ).

Крім довгострокового фінансування, лізингоодержувачі отримають грантову підтримку від ЄС у формі інвестиційних стимулів, які виплачуватимуться після завершення їхніх проєктів модернізації.

Це фінансування надається у рамках Кредитної лінії ЕU4Business-ЄБРР ‒ спільної ініціативи ЄБРР та ЄС, спрямованої на надання компаніям допомоги в доведенні їхньої продукції та послуг до рівня стандартів ЄС, покращенні умов праці та безпеки на виробництві, а також упровадженні «зелених» технологій та підходів.

Зазначена програма також реалізується у Грузії та Молдові і нещодавно була розширена на інші країни Східного партнерства з метою зробити їхні економіки більш «зеленими», конкурентоспроможними та сталими.

Асоційований директор ЄБРР і заступник Голови ЄБРР в Україні в секторі фінансових установ Олександр Павлов сказав: «Доступ до фінансування і технологій є надзвичайно важливим для сталого розвитку українського приватного сектору і зокрема ММСП. Лізинг – важливий альтернативний спосіб фінансування МСП, і ми раді збільшити нашу підтримку розвитку лізингових рішень через таких потужних і надійних партнерів у фінансовому секторі, як «Креді Агріколь»».

«Креді Агріколь» працює в Україні з 1993 року і надає повний спектр банківських послуг у цій країні. Зокрема, банк є одним з лідерів у секторі лізингу автотранспорту та стратегічним партнером агропромислових компаній.

«Креді Агріколь є давнім надійним партнером ЄБРР і я вітаю новий етап розвитку наших відносин. Спільними зусиллями ми підтримаємо представників бізнесу та допоможемо їм модернізувати парк техніки, підвищити їхню конкурентоспроможність на внутрішньому ринку та розширити експортні можливості. Для цього у Креді Агріколь є ефективний інструмент – фінансовий лізинг, який стрімко здобуває популярність серед наших клієнтів. А завдяки Програмі лізинг техніки стає ще більш доступним та фінансового вигідним!» - відзначив Карлос де Корду, голова правління Креді Агріколь Банку.

Україна - одна з трьох країн з найбільшими обсягами інвестицій ЄБРР Лише за останні 2 роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання €2 млрд для української економіки. Фінансування малого бізнесу (прямо або через фінансові установи) є одним з пріоритетних напрямів діяльності ЄБРР в Україні.

ЄБРР також фінансує проєкти, пов’язані з інфраструктурою, енергоефективністю, енергетичною безпекою та промисловістю. Інвестиції поєднуються з наданням підтримки у таких сферах, як боротьба з корупцією, забезпечення ефективного управління державними підприємствами, реалізація структурних реформ і створення більш прозорого бізнес-середовища.

Share this page: