Президент ЄБРР Рено-Бассо здійснить візит в Україну

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:
Odile Renaud-Basso assumes office as EBRD president

Read in English

  • Зустрічі з політичним та бізнес керівництвом
  • Обговорення зосереджуватимуться на реформах, котрі відкриють можливості для інвестицій та відновленні після пандемії Covid  
  • За останні два роки ЄБРР виділив 2 мільярди євро на підтримку економіки України

Під час свого першого офіційного візиту до країни, в якій Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) здійснює інвестиції, Президент Оділь Рено-Бассо перебуватиме в Україні 22 та 23 березня та братиме участь у зустрічах на високому рівні.

Під час свого візиту Президент Рено-Бассо зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським, Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та іншими керівниками з урядових та ділових кіл.

Обговорення зосереджуватимуться на реформах, необхідних для відкриття можливостей для здійснення інвестицій ЄБРР та іншими інвесторами, а також на відновленні після пандемії Covid-19. Цього року ЄБРР прогнозує відновлення української економіки на рівні 3%, однак воно значною мірою залежатиме від розвитку пандемії та прогресу реформ.

У Києві Президент Рено-Бассо також виступить під час віртуального запровадження Національної економічної стратегії України-2030.

Очікується, що вона зазначить: «Нас обнадіює прихильність України продовженню реформування економіки та системи державного управління. Громадянам, як і бізнесу, потрібна прозора, ефективна судова система, якій можна довіряти. Боротьба з корупцією на всіх рівнях є настільки ж важливою, як і створення рівних умов в економічній сфері, вільній від олігархічного впливу. ЄБРР пишається тим, що зміг зробити свій внесок як інвестор, і як партнер у реформування політики».

Україна є одним із трьох основних напрямків інвестиційної діяльності ЄБРР. Лише за останні два роки банк виділив 2 мільярди євро на підтримку економіки країни. Інвестиції поєднуються з підтримкою політики, яка сприяє боротьбі з корупцією, належному управлінню державними підприємствами, структурним реформам та формуванню більш прозорого ділового середовища.

ЄБРР також відіграє ключову роль у трансформації Чорнобиля. Цього року відзначається 35-та річниця аварії на АЕС, яка відбулася 26 квітня 1986 року.

Share this page: