ЄБРР та ЄС підтримують екстреним фінансуванням життєво важливу інфраструктуру м. Львова

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • Українське місто Львів отримає кредит ЄБРР €22 млн з гарантією покриття першої втрати від ЄС
  • Робота комунальних підприємств ускладнилася через пандемію
  • Екстрене фінансування забезпечить безпеку та функціонування життєво важливої інфраструктури

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) об’єднують зусилля для надання екстреної підтримки місту Львову з метою забезпечення безперебійного надання життєво важливих послуг в цьому найбільшому місті Західної України, незважаючи на потужний негативний вплив пандемії коронавірусу.

ЄБРР надає кредит €10 млн ключовим провайдерам комунальних послуг і готовий надати ще €12 млн залежно від потреб міста, яке є давнім клієнтом Банку. ЄС підтримує цей кредит гарантією від першої втрати через Європейський фонд сталого розвитку (EFSD), призначенням якого є підтримка інвестицій у сталий розвиток у країнах сусідства ЄС.

Ця спільна підтримка забезпечить потреби в ліквідності та оборотному капіталі транспортного підприємства «Львівелектротранс» , комунального підприємства «Львівавтодор», яке займається будівництвом і технічним обслуговуванням доріг, а також відповідає за управління дорожнім рухом, комунального підприємства водопостачання та водовідведення «Львівводоканал», теплопостачального підприємства «Львівтеплоенерго» та підприємства з управління відходами «Зелене місто». Кошти кредиту компенсують тимчасові зменшення доходу через коронавірусну кризу та допоможуть в покритті операційних витрат. 

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне сказав: «Цей кредит є ще одним свідченням нашої відданості Україні та її громадянам. Львів є давнім і потужним партнером ЄБРР, і тепер, коли його комунальні підприємства стикнулися з фінансовими труднощами, ми готові допомогти місту разом з ЄС задля забезпечення подальшого належного функціонування життєво важливої інфраструктури».

Заступник Генерального директора Заступник Генерального директора Генеральної дирекції Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення та Керівник Групи підтримки України (SGUA) Катерина Матернова зазначила: “Європейський Союз радий гарантувати цей кредит ЄБРР муніципалітету Львова як частину нашої спільної підтримки країнам-партнерам, які стикаються з дефіцитом ліквідності, спричиненим пандемією Covid-19. Наші спільні зусилля з ЄБРР дозволять муніципалітету Львова продовжувати надавати основні послуги місцевому населенню та підтримуватимуть “зелене” відновлення після кризи.”

Львівський міський голова Андрій Іванович Садовий додав: “Львів — одне з найуспішніших міст і фінансові показники є якісними.Львів ставлять у приклад. Але пандемія у світі. Кредит ЄБРР по проекту «Пакет солідарності» — це не інфраструктурний проект — це швидкі кошти на операційну діяльність наших підприємств.Наш партнер нам протягає руку.”

ЄБРР вже надав місту Львову майже €140 млн на розвиток його транспортної інфраструктури, модернізацію систем водопостачання та водовідведення, покращення управління відходами, будівництво доріг та модернізацію системи централізованого теплопостачання. Банк також профінансував будівництво сучасного торговельно-розважального центру, яке сприяло створенню робочих місць та залученню інших інвестицій. ЄБРР має офіс у Львові для того, щоб краще задовольняти потреби міста та компаній в Західній Україні в фінансуванні.

Україна є однією з трьох країн операцій ЄБРР, на які припадають найбільші обсяги інвестицій. Лише за останні два роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання €2 млрд для української економіки. Банк фінансує проєкти в секторах інфраструктури, енергоефективності та енергетичної безпеки, сільського господарства та промисловості, а також МСП. Інвестиції поєднуються з підтримкою реформ, які забезпечують більш сприятливе бізнес-середовище.

Share this page: