Грант від фонду E5P виділено на підвищення енергоефективності в українському місті Дніпрі

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • €5,5 млн виділено з мультидонорського Фонду E5P на підвищення енергоефективності
  • Грант доповнює раніше виданий кредит ЄБРР у розмірі €25 млн
  • Інвестиції у скорочення викидів CO2 та зменшення витрат на енергоносії у громадських будівлях м. Дніпра

Пацієнти та медичний персонал у клініках, а також діти, які відвідують дитячі садки та школи в українському місті Дніпро, отримають більш сучасні системи опалення у своїх будівлях завдяки коштам Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), найбільшими донорами якого є Європейський Союз та Швеція.

Грант €5,5 млн з Фонду E5P доповнює вже підписаний раніше кредит ЄБРР на суму €25 млн для комунального підприємства “Дніпровська муніципальна енергосервісна компанія”.

Завдяки цій інвестиції близько 100 громадських будівель будуть відремонтовані з метою підвищення їхньої енергоефективності, встановлення кращих систем опалення та створення більш комфортного середовища для учнів, пацієнтів, вчителів і лікарів.

Цей проєкт є продовженням попереднього пілотного проєкту, в рамках якого ЄБРР, фонд E5P та Фонд чистих технологій надали “Дніпровській муніципальній енергосервісній компанії” кошти, що допомогли підвищити енергоефективність у 33 школах та 48 дитсадках.

Заступник Голови ЄБРР в Україні Марк Магалецький сказав: “Ми дуже раді можливості об’єднати зусилля з Фондом E5P та його донорами для збільшення інвестицій в енергоефективність у м. Дніпрі. Модернізація громадських будівель забезпечить більш комфорті умови, скорочення витрат на енергоносії та впровадження “зелених” підходів і технологій. З урахуванням попередніх інвестицій ми допоможемо Дніпру відремонтувати загалом майже 200 громадських будівель’’.

Керівник сектору операцій (економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля) Делегації ЄС в Україні Хлое Алліо сказала:  “ЄС продовжує підтримувати заходи з підвищення енергоефективності в Україні. Згідно з підписаною сьогодні угодою Фонд E5P надасть грант у розмірі €5.5 млн на реалізацію амбітного проєкту енергоефективності, який допоможе місту Дніпру зекономити енергію та скоротити викиди CO2 більш ніж на 7 тис тон на рік. ЄС підтримує Фонд E5P з 2010 р., і за цей час було мобілізовано €50 млн’’.

Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг сказав: “Швеція є ініціатором концепції E5P і за роки діяльності Фонду E5P в Україні внесла у нього понад €40 млн. Ці кошти використовуються для підтримки проєктів енергоефективності в Україні, які спрямовані на зменшення енергоспоживання і покращення умов життя та праці громадян, а також сприяють скороченню викидів парникових газів у світовому масштабі з метою мінімізації впливів кліматичних змін. Швеція продовжить підтримувати E5P як флагманську ініціативу з мобілізації фінансових ресурсів на те, щоб зробити міста України та регіону Східного Партнерства в цілому більш “зеленими” та дружніми до клімату”.

E5P – мультидонорський фонд, який співпрацює з різними МФО в усіх країнах Східного Партнерства. В Україні його діяльність підтримує Європейський Союз, який є його найбільшим донором, Швеція, яка є ініціатором Фонду та найбільшим прямим донором, а також Німеччина, Норвегія, США, Данія, Швейцарія, Фінляндія, Польща, Словаччина, Естонія, Латвія, Ісландія, Литва, Ірландія та Україна. Україна вже отримала з Фонду E5P фінансування на загальну суму €137 млн в якості підтримки для муніципальних енергетичних та екологічних проєктів, в основному проєктів енергоефективності будівель та реконструкції систем теплопостачання.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні у 1993 р. Банк надав майже €14,5 млрд фінансування у рамках 489 проєктів.

Share this page: