Новий прогноз ЄБРР передбачає повернення економіки України до зростання у 2021

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • Очікується, що ВВП України зростатиме на 3,5% щороку у 2021 та 2022 роках
  • Підтриманню макроекономічної стабільності сприяло покращене макрофінансове управління
  • Зростанню може загрожувати зниження темпу реалізації реформ та повільна вакцинація

Економіка України повернеться до зростання у 2021 р., зазначає Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) в опублікованому сьогодні новому Звіті про регіональні економічні перспективи.

Очікується, що ВВП країни зростатиме на 3,5% щорічно у 2021 та 2022 роках. Основні ризики для реалізації цього прогнозу пов’язуються з повільним темпом реформ і вакцинації.

Зниження іноземного попиту в поєднанні з впливом на внутрішній попит неодноразових нокдаунів обумовили падіння ВВП на 4% у 2020 р. Покращене макрофінансове управління виявилося дуже корисним у кризу та допомогло країні зберегти макроекономічну стабільність.

Провідний регіональний економіст ЄБРР Дімітар Богов зазначив: «Хоча у першому кварталі 2021 р. в економіці відбулося падіння на 2,2% порівняно з минулим роком через продовження локдауну, є ознаки поступового повернення до зростання у другому кварталі завдяки підвищенню цін на товарно-сировинну продукцію».

Обсяг промислового виробництва в січні-квітні збільшився на 1,5% порівняно з минулим роком, тоді як обсяги експорту та імпорту зросли у першому кварталі відповідно на 12% та 11%. Перекази коштів зросли в період з січня по квітень 2021 р. на 7% порівняно з минулим роком. Інфляція прискорилася у 2021 р. на тлі зростання світових цін на харчову продукцію та сягнула 9,5% у травні 2021 р., у зв’язку з чим Національний банк України двічі піднімав облікову ставку, останній раз до рівня 7,5% у квітні 2021 р.

Share this page: