ЄБРР та ЄС підтримують компанію “зелених” технологій GO TO-U в Україні

By Nina Tsintsadze

Share this page:

Photo credit - Katya Akvarelna/Ukrainer

Read in English

Якщо є спосіб робити щось краще, засновники платформи Go To-U знайшли його.

Любов Артеменко та її партнери обрали своєю місією розвиток “зеленого” транспорту: їхня платформа GO TO-U перетворює заряджання електромобілів на дуже просту справу.

GO TO-U є одним з переможців Climate Innovations Vouchers в Україні – фінансованої Європейським Союзом ініціативи ЄБРР, мета якої полягає в наданні допомоги агентам змін на ранньому етапі розвитку в реалізації їхніх кліматичних технологій.

Коли технології стають “зеленими”

Коли Любов разом з її бізнес-партнерами Оленою Артеменко та Назаром Шимоне-Давидою заснували GO TO-U у 2017 р., їхня місія була сформульована дуже чітко: зробити процес керування та заряджання електромобілів простішим, зручнішим і доступнішим для того, щоб прискорити декарбонізацію автомобільного транспорту.

‘”Автотранспорт – одне з найбільших джерел забруднення. На цей сектор припадає майже чверть усіх викидів парникових газів. Платформа GO TO-U допомагає мільйонам людей розкрити потенціал низьковуглецевої мобільності”, - говорить Любов.

За словами засновників, ідея платформи не лише у пошуку зарядних станцій: GO TO-U також зв’язує водіїв з пунктами призначення завдяки унікальній функції бронювання станцій для заряджання у найбільш зручний час і забезпечує прості варіанти оплати.

“Зарядна інфраструктура має встигати за електромобілями у своєму розвитку, як у кількісному, так і в якісному плані. Водії електромобілів вже хочуть непросто знайти зарядну станцію будь-де,  а заряджатися у місцях, які відповідають їхнім планам і потребам, з можливістю бронювання часу заряджання та простими варіантами оплати”, - пояснює Любов.

В Україні все більше людей пересідають на електромобілі. Темп зростання цього ринку є одним з найвищих в Європі – за даними Ukraine Invest, кількість електромобілів в Україні зросла у чотири рази з 2018 р. Але GO TO-U працює не лише в Україні – ця платформа об’єднує понад 300 тисяч зарядних станцій в усьому світі.

”Ми розуміємо, що майбутнє автомобілів – це максимальна зручність для водіїв. Ось чому головна мета наших програмних рішень – зробити процес заряджання зручним для автомобілістів”, - зазначає Любов.

Разом з Європейським Союзом та у співпраці з неурядовою організацією Greencubator ЄБРР підтримав розробку GO TO-U і допоміг компанії в розвитку за межами України.

Наразі компанія працює у 47країнах, має офіс у США та налічує 22 працівника, половина з яких – жінки, тому що засновники глибоко вірять у можливості жінок в технологічному секторі. Компанія успішно залучила інвесторів з TechstarsABB EL Ventures та ABB Technology Ventures.

Любов готова ділитися рецептом успіху з іншими підприємцями в інноваційній галузі: “Я рекомендую українським інноваторам налагоджувати партнерства та міжнародну співпрацю. Програма кліматичних інвестиційних ваучерів – фантастична можливість для розвитку і масштабування бізнесу”.

Інновації для кращого та “зеленішого” майбутнього

GO TO-U – лише один з прикладів інноваційних українських компаній, які своїми винаходами і передовими ініціативами сприяють скороченню вуглецевих викидів та поширенню “зеленого” мислення.

Починаючи з 2017 р. ЄБРР та Європейський Союз допомагають компаніям втілювати їхні ідеї в життя. Програма Climate Innovations Vouchers пропонує грантове фінансування до €50000 на кожну ідею і вже допомогла десяткам компаній інвестувати в дослідження та розробку, сертифікацію, тестування, IT тощо.

“Розумні” будинки, жалюзі з сонячними батареями, “зелена” упаковка – ось лише деякі проекти з цього довгого списку, що надихає.

ЄБРР та ЄС вже видали €1 млн за програмою Climate Innovation Vouchers в Україні. Ця програма реалізується у рамках ініціативи ЄБРР Центр фінансування і передачі кліматичних технологій (FINTECC), яку ЄС підтримує в рамках своєї ініціативи EU4Climate.

Share this page: