ЄБРР та Асоціація сертифікованих фахівців з боротьби з відмиванням грошей об'єднують зусилля

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Read in English

  • ЄБРР та ACAMS допоможуть запобіганню відмивання грошей та іншим фінансовим злочинам у Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії
  • Нетворкінгова платформа для спеціалістів з комплаєнсу, яка доповнює формальну освіту
  • Спроможность до комплаєнсу може сприяти збільшенню торговельного фінансування

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Асоціація сертифікованих спеціалістів з боротьби з відмиванням грошей (ACAMS) об'єднують зусилля для захисту банківського та сектору торговельного фінансування у Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії.

Результати дослідження показали, що останніми роками багатьом банкам, які беруть участь у Програмі сприяння розвитку торгівлі ЄБРР, стає все складніше отримувати торговельне фінансування від іноземних комерційних банків, не в останню чергу через вимоги та витрати, пов’язані із запобігання фінансовим злочинам (ЗФЗ).

Для вирішення цієї проблеми партнери запустили Євразійську філію ACAMS для підтримки фахівців з комплаєнсу у Вірменії, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові та Україні. Філія слугуватиме в якості платформи для поширення знань та передової практики у сфері комплаєнсу з урахуванням регіональних ризиків та регуляторних підходів. Філія доповнить іншу діяльність з професійного навчання та нетворкингу для професіоналів з комплаєнсу у регіоні.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне сказав: «Наявність потужних засобів комплаєнсу стала обов’язковою вимогою для отримання доступу до іноземного фінансування та кореспондентських банківських відносин, які є критично важливими для міжнародної торгівлі. Наше співробітництво з ACAMS вже забезпечило значний прогрес у зменшенні для євразійських банків ризиків, пов’язаних з відмиванням грошей у торговельних операціях та іншими формами протизаконної фінансової діяльності. Спираючись на вже досягнутий прогрес, ми раді оголосити про запуск навчання з комплаєнсу для установ регіону».

Президент і Керуючий директор ACAMS Скотт Лайлз сказав: «Наше партнерство з ЄБРР протягом останнього року дозволило нам чітко зрозуміти одну річ щодо професіоналів з комплаєнсу в цьому регіоні: вони палко бажають працювати для захисту євразійських установ від тих, хто відмиває гроші та вчиняє інші протизаконні дії. Саме цей ентузіазм підштовхнув нас до наступного кроку – відкриття цієї філії, яка є дійсно унікальним поповненням у родині ACAMS. Ми переконані, що Євразійська філія лише зростатиме у наступні місяці та роки, коли її члени побачать, яку користь приносить таке навчання та тісна співпраця у секторі ЗФЗ».

Відкриття цієї філії базується на укладеній угоді між двома організаціями щодо навчання для банкірів, які беруть участь в реалізації Програми сприяння розвитку торгівлі ЄБРР, у сфері комплаєнс-стратегій для запобігання відмиванню грошей, фінансуванню тероризму, ухиленню від санкцій, шахрайству та іншим фінансовим злочинам.

На сьогоднішній день 70 професіоналів у сфері комплаєнсу в Україні, Грузії та Молдові отримали від ACAMS та ЄБРР стипендії для проходження навчання за програмою сертифікації спеціалістів з протидії відмиванню грошей (CAMS). Стипендії ЄБРР фінансувалися Європейським Союзом.

Share this page: