ЄБРР надає гарантію €50 млн для підтримки кредитування в Україні

By Vanora Bennett

Share this page:

Read in English

  • ЄБРР надає гарантію €50 млн для підтримки кредитування критично важливих галузей української економіки
  • Чотири нефінансовані угоди про розподіл ризиків – з «ОТП Лізинг», «Креді Агріколь» (Україна), «ПроКредит Банком» та «ОТП Банком» (Україна)
  • Ця підтримка є частиною обсягу €1 млрд, запланованого ЄБРР на цей рік в Україні разом з донорами та партнерами

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)підтримує агробізнес та інші критично важливі галузі економіки України укладенням угод про розподіл ризиків з трьома українськими банками та лізинговою компанією.

За цими угодами Банк бере на себе до 50% кредитного ризику за новим фінансуванням загальним обсягом €200 млн, яке нададуть «ОТП Лізинг» (€80 млн), «Креді Агріколь» (€50 млн), «ПроКредит Банк» (€40 млн)та «ОТП Банк» (€30 млн), за умови, що гарантії покриватимуть не більше 50% портфеля. Завдяки цим і попереднім угодам про розподіл ризику, підписаним у травні 2022 року, загальний обсяг фінансування, підтриманого з початку війни, сягнув €253 млн.

Інструменти розподілу ризику ЄБРР допоможуть місцевим фінансовим установам у кредитуванні приватних українських компаній, що працюють у таких критично важливих секторах, як первинне сільське господарство та сільськогосподарські послуги, харчова промисловість, транспорт і логістика, роздрібна торгівля і фармацевтика. Це, у свою чергу, допоможе у забезпеченні продовольчої безпеки та збереженні джерел засобів для існування домогосподарств в Україні, основні сектори економіки якої зазнали масштабного негативного впливу внаслідок російського вторгнення 24 лютого 2022 року.

З частки ризику, яку покриває ЄБРР, 50% підтримується фінансованою донорами Гарантією покриття перших втрат у рамках домовленостей щодо Пакету стійкості Банку.

Підтримка продовольчої безпеки в Україні під час війни є одним з пріоритетних напрямів діяльності ЄБРР. Спеціальний пакет продовольчої безпеки Банку передбачає підтримку інвестицій в обсязі €200 млн цього року в Україні. ЄБРР також підтримує торгівлю, енергетичну безпеку, життєво важливу інфраструктуру та фармацевтичну галузь і пообіцяв інвестувати в Україні до €3 млрд у 2022-23 роках.

ЄБРР негайно засудив російське вторгнення в Україну 24 лютого та пообіцяв стояти разом з Україною. На початку квітня Рада керуючих ЄБРР проголосувала за призупинення на невизначений термін доступу Росії та Білорусі до фінансування та технічної допомоги ЄБРР. Банк закрив свої офіси у цих двох країнах.

На додаток до Пакету стійкості для України та сусідніх країн, на які вплинула війна, ЄБРР пообіцяв допомогти у фінансуванні відбудови України, коли це дозволять умови.

«ОТП Лізинг» – провідна лізингова компанія в Україні з ринковою часткою 45% за розміром лізингового портфеля, що надає послуги фінансового лізингу та управління транспортним парком корпоративним клієнтам і МСП по всій країні. Кінцевим власником компанії є OTP Bank Plc. (Угорщина).

«Креді Агріколь» (Україна) – 100% дочірня компанія Credit Agricole S.A. (Франція). Банк посідає 10-е місце за розміром активів ($2,0 млрд, ринкова частка 3%).

«ПроКредит Банк» (Україна) - 100% дочірня компанія ProCredit Holding AG & Co. KgaA і один з лідерів ринку фінансування малих і середніх підприємств (МСП) в Україні. За розміром активів ($1 млрд) входить до 15 найбільших банків України.

«ОТП Банк» (Україна) - 100% дочірня компанія OTP Bank Plc (Угорщина). У кредитному портфелі 75% складають кредити МСП і корпоративних клієнтів, решта 25% - роздрібні кредити. Банк посідав 9-е місце в Україні з ринковою часткою 3,6% за розміром активів.

 

Share this page: