ЄБРР підтримує кредит €10,5 млн для української агрокомпанії «Астарта» з метою посилення продовольчої безпеки

By Vanora Bennett

Share this page:

Read in English

  • ЄБРР гарантує €6,3 млн з кредиту €10,5 млн для підтримання продовольчої безпеки в Україні
  • Для кредитування агрокомпанії «Астарта» використовується нефінансована угода про розподіл ризику з «Райффайзен Банком»
  • Ця підтримка є частиною обсягу діяльності €1 млрд, якого ЄБРР планує досягти цього року в Україні разом із донорами та партнерами

ЄБРР сприяє посиленню продовольчої безпеки в Україні під час війни, беручи на себе на основі відповідної угоди з «Райффайзен Банком» більше половини ризику за відновлюваним кредитом на поповнення оборотного капіталу на суму 330 млн гривень (еквівалент €10,5 млн) для групи компаній «Астарта» - одного з провідних виробників сільськогосподарської та харчової продукції в країні. Частка кредиту, ризик за якою покриває ЄБРР, становить €6,3 млн.

Інструменти розподілу ризику, які використовує ЄБРР, розширюють можливості місцевих фінансових установ у забезпеченні доступу до фінансування для українських приватних компаній, які працюють у критично важливих галузях, пов’язаних із сільським господарством, зокрема займаються вирощуванням сільськогосподарських культур, виробництвом харчової продукції, транспортними перевезеннями та імпортом. Повномасштабне вторгнення Росії, що почалося 24 лютого, створило загрозу для весняної посівної кампанії в Україні, яка є великим сільськогосподарським виробником і постачає свою продукцію до багатьох країн світу.

Цей кредит допоможе «Астарті» забезпечити достатнє фінансування для успішного проходження сільськогосподарського сезону в умовах війни в Україні. Проєкт є частиною пакету ЄБРР «Україна - продовольча безпека» та реалізується у рамках Програми забезпечення стійкості та джерел засобів для існування, яку Банк прийняв з метою підтримки української економіки після російського вторгнення 24 лютого.

ЄБРР пообіцяв інвестувати цього року €1 млрд для підтримки української економіки у співпраці з донорами та партнерами.

Війна в Україні створює загрозу для глобальної продовольчої безпеки, оскільки Україна є значним експортером харчової продукції. Україна забезпечує приблизно 10% від світового обсягу торгівлі зерном і кукурудзою та 37% від обсягу соняшникової олії [за даними ФАО.]

ЄБРР негайно засудив російське вторгнення в Україну 24 лютого та пообіцяв стояти разом з Україною. На початку квітня Рада керуючих ЄБРР проголосувала за призупинення на невизначений термін доступу Росії та Білорусі до фінансування та технічної допомоги ЄБРР. Банк закрив свої офіси у цих двох країнах.

На додаток до пакету стійкості для України та сусідніх країн, на які впливає війна, ЄБРР пообіцяв допомогти з фінансуванням відбудови України, коли це дозволять умови.

Share this page: