ЄБРР збільшує торговельне фінансування в Україні

By Roman Matyukhin
@RomanMatyukhin

Share this page:

English

  • ЄБРР збільшує підтримку торговельного фінансування в Україні на €100 млн
  • Частина цього додаткового фінансування призначається для забезпечення продовольчої безпеки з метою уникнення глобальної продовольчої кризи
  • Ця підтримка є частиною обсягу €1 млрд, який ЄБРР планує реалізувати цього року в Україні у співпраці з донорами та іншими партнерами

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) суттєво збільшує торговельне фінансування в Україні з метою підтримки торгівлі та продовольчої безпеки в умовах, коли країна намагається забезпечити функціонування її економіки після російського вторгнення.

Ці заходи є частиною обсягу €1 млрд, який ЄБРР планує реалізувати цього року в Україні у співпраці з донорами та іншими партнерами.

Додаткове фінансування збільшує обсяг Програми торговельного фінансування ЄБРР в Україні до €330 млн або більш ніж на 40% з початку війни в Україні 24 лютого. Оскільки цей кредит є відновлюваним, він передбачає підтримку експортно-імпортних операцій українських компаній через десять банків-партнерів ЄБРР на суму не менше €500 млн щороку.

Частина цього додаткового фінансування призначається для забезпечення продовольчої безпеки та сприятиме запобіганню глобальної продовольчої кризи восени цього року та у наступному році. ЄБРР також посилить відповідну підтримку в секторі агробізнесу. На додаток до збільшення торговельного фінансування наразі готується спеціальний пакет у сфері продовольчої безпеки.

Війна негативно вплинула на весь ланцюжок поставок в Україні, призвівши до закриття морських експортно-імпортних маршрутів на півдні та сухопутних – на півночі та сході. Через це компаніям наразі складно нормально функціонувати, сільськогосподарським виробникам – планувати фінансування своїх операцій, а продуктовим рітейлерам – забезпечувати належний асортимент продуктів на полицях. Незважаючи на це, економіка України за оцінками наразі працює на 60-70% і швидко пристосовується до роботи в умовах війни, тому дуже важливо, щоб бізнес мав доступ до банківського фінансування для поповнення оборотного капіталу.

ЄБРР допомагає забезпечувати це, надаючи свої гарантії інвестиційного рівня для інструментів торговельного фінансування, якими українські банки-партнери підтримують експортно-імпортні операції своїх клієнтів.

З метою задоволення термінових потреб, що виникли внаслідок війни, ЄБРР визначив п’ять пріоритетних галузей української економіки: торговельне фінансування, енергетична безпека, життєво важлива інфраструктура, продовольча безпека (забезпечення через банки ліквідності для фермерів на весняну посівну кампанію, а також для сільськогосподарських компаній та продуктових рітейлерів) та підтримка ліквідності для фармацевтичних компаній. Інвестиції в усіх сферах передбачатимуть розподіл ризиків з партнерами.

ЄБРР негайно засудив російське вторгнення в Україну 24 лютого та пообіцяв стояти разом з Україною. На початку квітня Рада керуючих ЄБРР проголосувала за призупинення на невизначений термін доступу Росії та Білорусі до фінансування та технічної допомоги ЄБРР. Банк наразі закриває свої офіси у цих двох країнах.

На додаток до пакету стійкості для України та сусідніх країн, на які впливає війна, ЄБРР пообіцяв допомогти з фінансуванням відбудови України, коли це дозволять умови.

Share this page: