Надання поштових послуг в сільській місцевості України значно оновиться завдяки допомозі ЄБРР

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Ukraine's national postal service UkrPoshta is deploying mobile postal vans to rural areas. The EBRD loan will finance the acquisition of 1900 similar vehicles to benefit millions of people in more remote regions

English version

  • 15 млн людей у сільській місцевості України отримуватимуть більш сучасні та надійні поштові послуги
  • Основою трансформації є мобільні поштові відділення на базі мікроавтобусів та автоматизовані «зелені» сортувальні хаби
  • ЄІБ та ЄС підтримують проєкт кредитними і грантовими коштами

Мільйони людей у сільській місцевості України отримають оновлені послуги поштового зв’язку та доставки завдяки кредиту в розмірі €63 млн, який Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав національному поштовому оператору Укрпошті.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне сказав: «Ми живемо у цифрову добу, але послуги поштового зв’язку та доставки є досі необхідними. Я вітаю прагнення Укрпошти до кардинальної трансформації, яка дозволить 15 млн людей у сільській місцевості України користуватися швидкими, зручними та надійними поштовими послугами».

Кредит ЄБРР буде використаний для фінансування модернізації логістичної інфраструктури і транспортного парку компанії та надаватиметься трьома траншами. Третій транш у розмірі €10 млн буде наданий за умови досягнення ключових результатів, які фінансуватимуться з перших двох траншів.

Інвестиційна програма включає у себе придбання та обладнання нових поштових мікроавтобусів, які використовуватимуться в якості пересувних поштових відділень у сільській місцевості замість традиційних стаціонарних, що розташовані у будівлях.

Вона також передбачає модернізацію логістичної мережі шляхом будівництва автоматизованих і дружніх до навколишнього середовища сортувальних хабів і депо. Європейський інвестиційний банк співфінансує будівництво цієї сортувальної інфраструктури кредитом €30 млн.

Нові об’єкти будуватимуться відповідно до вимог BREEAM – передової світової методології оцінки екологічної ефективності проєктів генпланування, інфраструктури та будівель. Ця оцінка співфінансуватиметься Європейським Союзом у рамках його ініціативи EU4Climate через програму Центр фінансування та передачі технологій у сфері кліматичних змін (FINTECC).

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій сказав: «Укрпошта продовжує виконувати масштабну інвестиційну програму по модернізації існуючої логістичної мережі та реформування сільських відділень. Реалізація проєктів «Логістична мережа» та «Сільське відділення» у співпраці з ЄБРР дозволить нам суттєво вдосконалити роботу пошти, створити нові логістичні центри із сучасним сортувальним обладнанням для надання ще більш швидких та зручних послуг населенню. Реформування мережі сільських відділень і запровадження до 1900 сучасних пересувних відділень вже у найближчому майбутньому дозволить покрити всі 100% населених пунктів і зручно доставляти посилки навіть у найвіддаленіші куточки нашої держави. Вдячний партнерам з ЄБРР за постійну підтримку та співпрацю в реалізації цих важливих проєктів для України».

Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смелянський сказав: «2020 рік, незважаючи на всі складнощі, відкриває для Укрпошти рекордні інвестиції в інфраструктуру. У рамках стратегії модернізації ми залучаємо біля 100 мільйонів євро для будівництва 8 автоматизованих сортувальних хабів, 62 регіональних депо та поповнення автопарку – це як кредити від ЄБРР та ЄІБ, так і власні інвестиції Укрпошти. Йдеться про масштабні зміни у роботі національного поштового оператора: фінансування допоможе покращити якість надання поштових та соціальних послуг населенню України, у тому числі мешканцям найвіддаленіших населених пунктів, а також забезпечить трансформацію операційної моделі компанії. Це означає, що Укрпошта стане ще швидшою, зручнішою та сучаснішою».

У рамках співпраці з ЄБРР Укрпошта також просуватиме антикорупційну реформу та підвищуватиме ефективність корпоративного управління. Відповідні плани дій будуть розроблені за грантові кошти з Мультидонорського рахунку ЄБРР для стабілізації та сталого розвитку України (МДР) (Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Сполучені Штати та Європейський Союз, який є найбільшим донором).

Ця діяльність є складовою спільної роботи ЄБРР та Уряду України над покращенням корпоративного управління на державних підприємствах та запобіганням корупції.

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Банк уже взяв на себе зобов’язання щодо надання майже €14,5 млрд у рамках 482 проєктів по всій країні.

Share this page: