ЄБРР

Унікальне інженерне досягнення – арку на ЧАЕС встановлено в штатне положення

By EBRD  Press Office
@ebrd

Share this page:
Unique engineering feat concluded as Chernobyl arch has reached resting place

English translation

русский перевод

Церемонія відзначає завершення ключового етапу в міжнародному проекті, спрямованому на перетворення місця аварії 1986 року

Сьогодні на Чорнобильській АЕС відбулася урочиста церемонія з нагоди успішного завершення насування арки Нового Безпечного Конфайнмента – ключового етапу перед завершенням у листопаді 2017 року міжнародної програми, спрямованої на перетворення ЧАЕС на екологічно безпечний об’єкт.

Через 30 років після ядерної катастрофи на ЧАЕС радіоактивні залишки зруйнованого реактора №4 нарешті надійно укриті в результаті реалізації одного з найамбітніших інженерних проектів у світі. Після переміщення на відстань 327 м від місця зборки в остаточне положення, величезний Новий Безпечний Конфайнмент (НБК) повністю вмістив у себе попередній тимчасовий об’єкт «Укриття», нашвидкуруч побудований одразу після аварії 1986 року.

Після цього обладнання у Новому Безпечному Конфайнменті буде під’єднане до нового технологічного приміщення, що слугуватиме керівним центром майбутньої діяльності всередині арки. Новий Безпечний Конфайнмент буде герметично ізольовано від навколишнього середовища. Нарешті, після інтенсивних перевірок обладнання та введення в експлуатацію, у листопаді 2017 року Новий Безпечний Конфайнмент буде передано керівництву Чорнобильської атомної електростанції.

Президент ЄБРР, сер Сума Чакрабарті, заявив: “«Ми вітаємо завершення цього етапу процесу трансформації ЧАЕС як символ того, чого ми здатні досягти разом завдяки потужним, рішучим та довгостроковим зусиллям. Ми аплодуємо нашим українським партнерам і підряднику, а також дякуємо всім донорам Чорнобильського фонду «Укриття», чиї внески зробили можливим сьогоднішній успіх. Цей дух співробітництва дає нам впевненість, що проект буде завершено своєчасно та в межах бюджету через один рік».”

Проектний Директор «Новарка» Ніколя Кай сказав: “Ми пишаємося тим, що змогли взяти активну участь у відповіді на цей єдиний у своєму роді технологічний виклик. Новий Безпечний Конфайнмент на Чорнобильській АЕС є інженерним подвигом, який дозволить забезпечити оптимальні умови безпеки для українського народу на наступні 100 років. Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб високо відзначити досягнення команди СП Novarka, створеного великими французькими групами «Буїг Конструксьон» і «Вінсі Конструксьон».”

Ігор Грамоткін, Генеральний Директор Чорнобильської атомної електростанції, заявив: “Цю арку ми збудували не для себе. Ми збудували її для своїх дітей, внуків і правнуків. Це наш внесок у майбутнє, наша відповідальність перед тими, хто прийде за нами.”

Чорнобильська арка - найбільша з коли-небудь побудованих рухома наземна конструкція шириною 257 м, довжиною 162 м, висотою 108 м і повною вагою 36000 т. Завдяки їй місце аварії стане безпечним, строк експлуатації в 100 років дасть можливість здійснити подальший демонтаж існуючого укриття, який було збудовано у 1986 році, а також здійснення операцій з радіоактивними відходами.

Структуру вобудувала компанія «Новарка», що є консорціумом двох французьких будівельних компаній – «Вінсі Конструксьон» і «Буїг Конструксьон». Роботи розпочалися у 2010 році.

Ця величезна споруда вартістю €1,5 млрд. є найважливішим елементом Плану здійснення заходів на ЧАЕС, до якого увійшли понад 300 програм і заходів. Реалізація цього плану вартістю €2,1 млрд. фінансується з Чорнобильського фонду «Укриття», створеного у 1997 році міжнародною спільнотою. ЄБРР управляє цим фондом та водночас є його найбільшим вкладником.

Share this page: