ЄБРР

Львів завершив будівництво нової фінансованої ЄБРР лінії швидкісного трамваю та впроваджує систему електронної оплати проїзду

By Anton Usov

Share this page:

english translation

русский перевод

Величезний крок в розвитку громадського транспорту в західноукраїнському місті

Сьогодні західноукраїнське місто Львів відзначає завершення будівництва швидкісної трамвайної лінії та початок впровадження сучасної системи електронної оплати проїзду, що є великим кроком у модернізації громадського транспорту.

Нова лінія, для якої ЄБРР надав кредит на суму €6 млн., а Федеральне міністерство екології Німеччини – паралельний інвестиційний грант на суму €5 млн., з’єднає основний житловий район Сихів, в якому мешкає майже 150 тисяч львів’ян, з центром міста. Цей проект сприятиме підвищенню надійності та ефективності екологічного міського електротранспорту, а також інтенсивності його використання, а отже значному скороченню викидів від автотранспорту. Додаткове грантове фінансування було надане ЄС.

КП «Львівавтодор» також впровадить сучасну автоматизовану систему оплати проїзду (АСОП), що передбачає закупівлю, встановлення та експлуатацію необхідного апаратного та програмного забезпечення, а також електронних карток. ЄБРР надає кредит €10 млн. на створення цієї системи.

Впровадження однієї з перших АСОП в Україні відповідно до найкращої міжнародної практики дозволить покращити операційні та фінансові показники КП «Львівавтодор», а також збільшити надходження до міського бюджету.

Для цього проекту будуть використані кошти Мультидонорського рахунку для стабілізації та сталого зростання України, який ЄБРР створив у листопаді 2014 р. з метою підтримки зусиль України, спрямованих на реформування економіки, покращення бізнес-клімату та повернення на шлях сталого розвитку. Внески у цей фонд здійснюють Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія та Сполучені Штати Америки.

Під час будівництва нової трамвайної лінії ЄБРР також виявив та вирішив проблемні питання, пов’язані з необхідністю реконструкції каналізаційного колектору під проспектом Червоної калини та мосту по вулиці Хуторівка, що створювали значні «вузькі місця». Для усунення цих проблем Банк надав додатковий кредит на суму €6 млн.

Директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер сказав: «Те, що ми робимо сьогодні, є дуже важливим для міста Львова та місцевої спільноти. Нова лінія швидкісного трамваю дозволить львів’янам комфортно діставатися центра міста приблизно за 25 хвилин, на що багато з них чекали більше 25 років! Також є  важливим, що на цій лінії експлуатуватимуться трамваї українського виробництва. Нарешті, сьогодні ми підписали угоду щодо проекту впровадження АСОП, що сприятиме підвищенню якості та ефективності послуг громадського транспорту у Львові. В Україні поки що не так багато міст, які могли б пишатися такими важливими досягненнями, отже Львів створює приклад для інших».

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Посол Хюг Мінгареллі сказав: «Здійснення успішного переходу до більш сталої мобільності все ще є великою задачею для міст по всій країні. Даний проект є прикладом належного вирішення цієї задачі з урахуванням економічних, екологічних та соціальних впливів. ЄС підтримав цей проект безповоротним грантом в розмірі €5 млн.».

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 р. Банк узяв на себе сукупні зобов’язання щодо надання майже €12 млрд. в рамках 369 проектів.

Share this page: