ЄБРР

Заява ЄБРР щодо переходу ПриватБанку в державну власність

By EBRD  Press Office
@ebrd

Central Kiev, Ukraine

English translation

русский перевод

Європейський Банк Реконструкції і Розвитку вважає рішення правильним для захисту клієнтів банку та фінансової стабільності

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримує рішення українського уряду націоналізувати «ПриватБанк» для захисту його вкладників – як фізичних, так і юридичних осіб.

Президент ЄБРР Сума Чакрабарті сказав: «Довгострокова стабільність «ПриватБанку» - найбільшого банку в Україні – є надзвичайно важливою для економічного здоров’я країни. Ми вважаємо правильним рішення його націоналізувати і готові надати українській владі експертну допомогу в разі необхідності».

«Ми цілком підтримуємо невпинну діяльність Національного банку України з реформування банківської системи та забезпечення ефективного управління у цьому секторі».

Націоналізація, що відбувається у співробітництві з існуючими акціонерами, супроводжуватиметься належною рекапіталізацією та підтримкою ліквідності з боку держави для забезпечення стабільності фінансового стану та діяльності банку.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж сказав: «Не можна допустити банкрутства системного банку такого розміру. Націоналізація системних банків допомогла багатьом розвиненим країнам захистити свою економіку під час глобальної фінансової кризи, і саме цим шляхом зараз має рухатися Україна».

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні та вже надавав боргове і капітальне фінансування декільком українським банкам під час кризи для підтримки стабільності банківської системи. ЄБРР також консультував уряд та НБУ з низки політичних і регуляторних аспектів реформування банківської системи, зокрема законодавства з кредитування пов’язаних осіб.

З питань управління і трансформації «ПриватБанку» уряд України буде консультувати західна компанія, добре відома ЄБРР.