ЄБРР фінансує модернізацію ключового газопроводу в Україні

By Svitlana  Pyrkalo
@pyrkalo

Share this page:

150 млн. євро буде спрямовано на модернізацію трубопроводу Уренгой – Помари - Ужгород, який може транспортувати газ із Заходу та Росії
 
Європейський Банк Реконструкції і Розвитку робить новийs важливий крок у напрямку підтримки української економіки. ЄБРР і Україна домовилися про фінансування модернізації та ремонту ключової складової газотранспортної системи України, західної частини трубопроводу Уренгой – Помари - Ужгород.
 
Кредитна угода на суму до 150 млн. євро була підписана сьогодні в Брюсселі керуючим директором з енергетики та природних ресурсів ЄБРР Ріккардо Пуліті та міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.
 
Рікардо Пуліті сказав: «Цей проект є однією з фундаментальних складових підтримки реформ з боку ЄБРР та заходів реагування на кризу для України. Він забезпечить не лише модернізацію інфраструктури, але й, згідно умов цього фінансування, покращення корпоративного управління НАК «Нафтогаз» та «Укртрансгаз», а також загальної прозорості енергетичного сектору України».
 
Він підкреслив, що Україна, яка має найбільші газосховища в Європі та магістральну транзитну систему, потенційно може стати важливим європейським енергетичним хабом: «Прозорість та відкритість є основними умовами для того, щоб Україна стала ключовим енергетичним вузлом в Європі».
 
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав: “Цей проект є надзвичайно важливою подією для України і ще одним доказом того, що на шляху до реформ ми отримуємо конкретну підтримку. Кошти будуть інвестовані в те, щоб зробити один із ключових газопроводів України більш енергоефективним, витривалим та надійним. Фінансуючи цей проект, ЄБРР інвестує в посилення енергетичної безпеки по всьому європейському регіону”.
 
Марош Шефчович, віце-президент Європейської Комісії, відповідальний за енергетичний союз, сказав: «Я дуже вітаю сьогоднішнє підписання ЄБРР та українською владою кредиту на модернізацію української газотранспортної системи. Це доповнює кредитну угоду, підписану ЄІБ та українським урядом 1 грудня 2014 року. Разом з нещодавно створеним Європейською комісією та Світовим банком Цільовим фондом з реформування НАК «Нафтогаз» це є дуже важливим кроком для забезпечення надійності української газотранспортної системи».
 
Трубопровід Уренгой – Помари - Ужгород транспортує газ з Росії до європейських ринків, а також дозволяє здійснювати реверс газу з ЄС в Україну. Кредит ЄБРР буде наданий державою ПАТ «Укртрансгаз», дочірній компанії НАК «Нафтогаз», національної нафтогазової холдингової компанії. «Укртрансгаз» є оператором системи трубопроводів та підземних газосховищ.
 
Фінансування ЄБРР дозволить «Укртрансгазу» здійснити важливу модернізацію та ремонт 120 км трубопроводу для підвищення його ефективності та безпеки. За підрахунками уряду, технологічні втрати газу під час транспортування буде знижено на одну п’яту. Фінансування також буде використане для модернізації газокомпресорної станції в місті Ромни.
 
У рамках проекту уряд України взяв на себе зобов’язання щодо проведення реформ на газовому ринку, що сприятиме застосуванню в секторі передових практик на принципах ринкових відносин та лібералізації. Фінансування ЄБРР надається на умовах подальшого реформування з метою покращення прозорості та корпоративного управління компаній «Нафтогаз» та «Укртрансгаз». 
 
Проект модернізації, як очікується, коштуватиме в цілому до 600 млн. дол. США. Крім 150 млн. євро, які надасть ЄБРР, ЄІБ також надає фінансування у розмірі 150 млн. євро, а НАК «Нафтогаз» інвестує 166 мільйонів євро в акціонерний капітал. Тендери по фінансуванню ЄБРР та ЄІБ здійснюватимуться відповідно до правил закупівель ЄБРР та будуть відкритими для усіх потенційних учасників.
 
У 2014 році ЄБРР значно активізував свою роботу в Україні, збільшивши фінансування та участь у політичному діалозі, у тому числі в ініціативі щодо боротьби з корупцією (призначення бізнес-омбудсмена). ЄБРР також створив багатосторонній донорський фонд для підтримки реформ, спрямованих на покращення інвестиційного клімату, боротьбу з корупцією, розвиток банківського сектору та підвищення енергетичної безпеки. 
 
Європейський банк реконструкції та розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. На сьогоднішній день Банк вклав близько 10 млрд. євро у 340 проектів в країні. Банк планує інвестувати близько 1 млрд. євро в національну економіку у 2014 році. З цим кредитом, загальний обсяг інвестицій ЄБРР в Україну цього року вже sдосяг близько 900 млн. євро.
 
 
Share this page: