ЄБРР надає кредит €450 млн на дорожню інфраструктуру в Україні

By Olga Rosca
@olgarosca

Share this page:

Part of Ukraine’s road network which will benefit from a €450 million EBRD loan to state road agency Ukravtodor

English

  • ЄБРР надає кредит €450 млн Державному агентству автомобільних доріг України (Укравтодор)
  • Реконструкція автошляху M05 Київ-Одеса та будівництво північної частини об’їзної дороги навколо м. Львова
  • Фінансування поєднується з реформуванням закупівель та запобігання корупції

Підтримуючи досягнення двох важливих цілей українського уряду – покращення національної автодорожньої інфраструктури та боротьбу з корупцією – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає кредит €450 млн Державному агентству автомобільних доріг України (Укравтодор).

Кошти кредиту будуть використані для фінансування реконструкції ділянок автошляху M05 Київ-Одеса та будівництва нового північного обходу навколо м. Львова. Обидва автошляхи входять до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) і мають стратегічне значення для внутрішнього та міжнародного транспортного сполучення України, зокрема з Європейським Союзом.

У рамках цього проєкту українська сторона бере на себе зобов’язання щодо вдосконалення системи закупівель Укравтодору і посилення наявних в Укравтодорі механізмів внутрішнього контролю, політик і процедур запобігання хабарництву та корупції. Ці заходи реалізовуватимуться в якості пілотної програми згідно з підписаним у жовтні 2020 р. між Урядом України та ЄБРР Меморандумом про взаєморозуміння, метою якого є зміцнення корпоративного управління в державному секторі та впровадження ефективних механізмів запобігання корупції та контролю закупівель на державних підприємствах.

Укравтодор ініціював антикорупційну програму з ЄБРР на початку цього року, оскільки загальна довжина відремонтованих доріг досягла рекордного рівня.

Денис Шмигаль, Прем'єр-міністр України сказав: «Європейський банк реконструкції та розвитку послідовно підтримує інвестиційні проєкти в Україні і Уряд вдячний за це партнерство. Ми зацікавлені в розвитку інфраструктури, адже вона не лише робить життя людей комфортнішим, але і створює мультиплікативний ефект для зростання економіки».

Голова Укравтодору Олександр Кубраков сказав: «Цей проект став найбільшим за час співпраці Укравтодору з ЄБРР за останні 10 років. Проєкти міжнародних фінансових організацій мають велике значення для країни не тільки завдяки прямому економічного ефекту, але й для розвитку дорожньої галузі. У цьому році ми активно застосовували практики звичайні для МФО, та іноваційні для бюджетної сфери – в тому числі незалежний технагляд, типові кваліфікаційні вимоги для підрядників, страхування контрактів.»

«Ми вдячні нашим партнерам за довіру, і в результаті проєкту очікуємо отримати не тільки оновлені і побудовані магістралі, а й стійкі рішення для мінімізації корупційних ризиків».

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне зазначив: «Я вітаю постійні інвестиції України у транспортні перевезення. Потреба у модернізації старих та будуванні нових доріг дає можливість інвестувати у стійку та безпечну інфраструктуру, яка матиме прямий вплив на життя людей. Поліпшення дорожньої мережі також стане двигуном зростання та підтримає відновлення приватного сектору після пандемії».

Фінансування ЄБРР складатиметься з трьох траншів. Транші I та III на загальну суму €290 млн будуть використані для реконструкції 275 км автошляху M05 Київ-Одеса, який з’єднує столицю з чорноморськими портами. Цей автошлях є частиною IX коридору ТEN-T, що забезпечує критично важливе сполучення між Північною та Південною Європою.

Транш ІІ розміром €160 млн буде використаний для фінансування будівництва 24-кілометрової північної ділянки кільцевої об’їзної дороги навколо Львова – найбільшого міста у Західній Україні. Через Львів проходять чотири міжнародні автошляхи, два з яких є частинами коридорів ТEN-T ІІI (Брюссель-Київ) та V (Венеція-Київ) .

Новий обхід навколо Львова дозволить мешканцям міста витрачати менше часу на поїздки та покращить екологічну ситуацію в місті, оскільки зменшить потік транзитного транспорту через існуючий південний об’їзд та центр міста.

З коштів ЄБРР також буде профінансовано стратегічну оцінку дорожньої безпеки в масштабах національної мережі автодоріг з метою визначення та пріоритизації найбільш небезпечних ділянок для подальшої реалізації відповідних заходів пом’якшення ризиків. Частина коштів буде використана для впровадження систем управління впливами важкого транспорту.

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Банк уже взяв на себе зобов’язання щодо надання майже €14,5 млрд у рамках 486 проєктів по всій країні. Наразі всі зусилля Банку зосереджені на наданні країнам, в яких він інвестує, допомоги у подоланні впливів пандемії коронавірусу.

 

Share this page: