Боротьба з корупцією в Україні є важливою для забезпечення довіри громадськості та економічного зростання

By EBRD  Press Office
@ebrd

Share this page:
Central Kiev, Ukraine

English

Боротьба з корупцією в Україні є надзвичайно важливою для забезпечення довіри громадськості до державних установ, а також більш потужного, сталого та інклюзивного економічного розвитку.

Усвідомлюючи це, Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк (далі – “Міжнародні організації”) вже багато років знаходяться в авангарді підтримки, що надається Україні в розбудові більш ефективних, прозорих і підзвітних установ та боротьбі з усіма формами корупції у суспільному житті.

Боротьба з корупцією є одним з ключових напрямів діяльності Міжнародних організацій в Україні, що передбачає поєднання політичної взаємодії на високому рівні, цільової технічної допомоги та сприяння запровадженню найвищих стандартів ділової етики та доброчесності клієнтами як у державному, так і у приватному секторі.

Міжнародні організації рішуче налаштовані сприяти тому, щоб результати значних антикорупційних реформ, які вже досягнуті в Україні, були закріплені та не зазнали послаблення, а отже вирішили розширити свою координацію та співробітництво у підтримці відповідних заходів.

Зокрема, Міжнародні організації визнають, що викорінення корупції на державних підприємствах та в установах України, а також сприяння ефективному і прозорому управлінню цими організаціями є надзвичайно важливим і нагальним завданням.

Зазначених цілей можна досягти лише у міцному партнерстві з українською владою.

Враховуючи це, Міжнародні організації визнають важливість та високі цілі підписаного у жовтні 2020 року між Урядом України та ЄБРР Меморандуму про взаєморозуміння, згідно з яким Уряд України узяв на себе зобов’язання щодо зміцнення корпоративного управління у державному секторі (відповідно до рекомендацій ОЕСР) і впровадження ефективних механізмів запобігання корупції та контролю закупівель у державних організаціях.

Успіх реформ у Державному агентству автомобільних доріг України (Укравтодор), у партнерстві з яким Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції працюють над вдосконаленням підходів до запобігання корупції та ефективного управління, стане лакмусовим тестом для реалізації ширшої програми, яка також охопить інші державні підприємства та агентства.

Міжнародні організації чекатимуть на подальшу співпрацю з Урядом України, Укравтодором та іншими державними підприємствами й організаціями у реалізації цих суттєвих і необхідних реформ на благо українського народу.

Share this page: